wtorek, 28 października 2014

Jak nie dać się chorobie jesienią?

Jesień to najpiękniejsza pora roku, a także czas kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na przeziębienia. Pogoda diametralnie się zmienia, wilgotne powietrze i częste opady sprzyjają osłabieniu organizmu, a co za tym idzie łatwiej możemy zachorować. Radzimy co zrobić aby tym razem ustrzec się i zachować dobrą kondycję przez całą jesień i zimę.Ciepłe nie zawsze znaczy niemodne
Wiele pań obawia się, że ciepłe ubrania nie są atrakcyjne, nie podkreślają walorów sylwetki oraz optycznie pogrubiają. Kluczem w tej sytuacji jest dobór odpowiednich ubrań. Ciepłe ubranie nie oznacza, że musimy chodzić w grubym, wełnianym swetrze. Wystarczy ubrać się na cebulkę, zadbać o odpowiednią kurtkę lub płaszcz. Przy takiej pogodzie ciepłe rękawiczki wykonane ze skóry to doskonałe połączenie, które zapewni nam stylowy wygląd i ochronę przez zimnym powietrzem. Warto pamiętać o czapce oraz szaliku, wystarczy je założyć żeby od razu zrobiło nam się cieplej.

Czosnek, miód czy tabletki?

Niestety nikt nie jest w stanie udzielić jednoznaczniej odpowiedzi na to pytanie. Często może się okazać, że miód i czosnek to za mało lub zareagowaliśmy za późno. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest dodawanie wspomnianych składników do codziennej diety aby wzmacniać nasz organizm cały czas. Tabletki należy brać rozważnie, dobrą praktyką jest zażywanie witaminy C codziennie. Oprócz wsparcia naszej odporności poprawia układ krwionośny, a także jest niezastąpiona w walce z nowotworami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz