czwartek, 3 listopada 2016

Opadające brwi – problem kobiet po 40stce

Wiele dojrzałych kobiet narzeka na to że ich twarz wygląda na smutno oraz na zmęczoną. Na pomoc w tej sytuacji wychodzą lekarze medycyny estetycznej, którzy dzięki zabiegowi podniesienia brwi mogą kilkuminutowym zabiegiem poprawić komfort oraz samopoczucie każdej kobiety.


Przyczyny opadania brwi

Najczęstszą przyczyną opadających brwi jest starzenie się skóry, a co za tym idzie dochodzi do zaniku tkanki podskórnej i tłuszczowej, w skutek czego skóra na twarzy wiotczeje oraz opada. To właśnie zapadająca się skóra w okolicach brwi powoduje, że twarz wygląda na zmęczoną, smutną i starą.

Zabieg

Najczęściej wykorzystywanym zabiegiem, przynoszącym najlepsze rezultaty jest miejscowe podanie Botoksu w okolicach oczu oraz brwi.  Preparat ten doskonale sprawdza się do  wygładzania oraz likwidacji zmarszczek. Zabieg podniesienia brwi jest bezbolesny, w niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie miejscowe, które poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. Czas trwania zabiegu to około 15 minut, ale może trwać nawet do 25 minut – w zależności od ilości punktów wstrzyknięcia. Zabieg należy powtarzać co 4 – 6 miesięcy.

Po zabiegu

Po wyjściu z gabinetu lekarza może dojść do pojawienia się na skórze siniaków, niewielkiego obrzęku lub stanu zapalnego skóry, w miejscach w których podawany był botoks. Jednak wszystkie niepożądane reakcje powinny ustąpić po 24 godzinach. Aby dodatkowo uniknąć niechcianych efektów ubocznych należy nie spożywać alkoholu, unikać sauny oraz solarium.

Na widoczny efekt zabiegu należy poczekać tydzień, po czterech do sześciu miesięcy mięśnie zaczynają wracać do swojego naturalnego kształtu, dlatego tak istotne jest aby powtarzać zabieg.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz